Cvičiaca miestnosť

Na prevádzke sme pre vás upravili miestnosť na rôzne druhy tréningu, ktorú si môžete aj zapožičať a to za 7 € na hodinu.

Kapacita je 6 osôb a v miestnosti sa nachádzajú cvičiace pomôcky ako napríkladketlebely, TRXka, expandery, fit lopty, deky a pomôcky na jógu. Podlahu v miestnosti tvoria tatami plus jogamatky. Rezervovať si ju môžete buď telefonicky, alebo priamo cez rezervačný systém. Nami ponúkané cvičenia, workshopy a školenia sú vypísané na stránke a je potrebné sa na nich nahlásiť buď telefonicky, ale priamo na stránke cez rezervačný systém, kvôli obmedzenej kapacite.

Mechanická sila ľudského kostro-svalového systému dosahuje svoj najvyšší bod vo veku 20 – 30 rokov, po ktorom sa znižuje pomaly, ale nepretržite. Tréning môže zvýšiť svalové vlastnosti. Kostno-svalový systém je vysoko komplexný, biologický stroj, ktorý podporuje a hýbe telom. Kosti a svaly aktívne modifikujú svoju štruktúru a metabolizmus, aby uspokojili množstvo mechanických stimulov, ktoré dostávajú od systému. Tieto dva systémy na seba vzájomne pôsobia a ragujú upravovaním tvaru a sily tak, ako je potrebné.

Škola chrbta

Škola chrbta: trvanie 60 minút
Škola chrbta je jednou z najrozpracovanejších metód aktívne pôsobiacich na prevenciu bolesti chrbta. Využíva výučbu, prácu s telom a praktické uplatnenie ergonomických zásad. Škola chrbta predstavuje efektívny spôsob ako predchádzať a riešiť problémy s chrbticou, prináša informácie o možnej liečbe, správnom sedení a pohyboch. Zlepšíte si držanie tela, spevníte brucho a zadok a naučíte sa cviky, ktoré môžete vykonávať aj doma.

Na našich tréningoch, pod vedením profesionálneho trénera, vám poskytneme základné teoretické aj praktické vedomosti, pre zníženie bolesti chrbta a zmenu pohybových návykov. Krok po kroku si osvojite správne pohybové vzorce, aktiváciu propriorecepcie, správne dýchanie a taktiež vás usmerníme v oblasti výživy a diét.

  • pre klientov s nesprávnymi pohybovými návykmi
  • hypermobilita, statické alebo dynamické preťažovanie
  • štrukturálne poruchy
  • akútne bolesti so závažnými štrukturálnymi poruchami u porúch CNS
  • nespolupráca s terapeutom

– liečbe chronických bolestí chrbtice
– osvojení si správnych pohybových návykov a ich aplikácia v každodennom živote
– uvoľnení skrátených svalov a znížení napätia svalov, ktoré majú tendenciu ku skráteniu
– posilnení oslabených svalových skupín

– vyrovnaní svalovej nerovnováhy, ktorá vedie k nesprávnemu držaniu tela cez zmenu napätia, sily a
funkčné cvičenia
– zlepšení vyváženosti organizmu – správna chôdza, postoj, čím sa zlepší postavenie každého kĺbu,
vyváženosť a vyťaženie medzistavcovej platničky
– ovplyvňovaní psychiky – prežívanie stresujúcich vplyvov a postojov.

SM Systém

Liečba bolestí chrbtice, skoliózy chrbtice, výhrezu medzistavcovej platničky.

PREVENCIA VZNIKU OCHORENÍ CHRBTICE A CELÉHO POHYBOVÉHO APARÁTU.

Stabilizácia a mobilizácia chrbtice SM-systém, je cesta ako aktívnym cvičením odstrániť bolesti chrbtice, rôzne deformity a pretaženie veľkých kĺbov. Cvičí sa s elastickým lanom, ktoré umožňuje rozsiahly pohyb končatín proti malej a pomaly rastúcej sile, ktorá aktivuje stabilizačné svalové skupiny. Natiahnutím chrbtice smerom hore uľavuje od bolestí chrbta, regeneruje platničky a kĺby.

SM-SYSTÉM / SPS – SPIRÁLNA STABILIZÁCIA

Chrbtica = S-Stabilná-pevná + M-Mobilná-pohyblivá Základom metódy je špirálna stabilizácia chrbtice, ktorá pohybom paží aktivuje šikmé brušné svaly a naťahuje chrbticu smerom hore.To umožňuje liečbu, prevenciu a regeneráciu chrbtice a veľkých kĺbov

SM-SYSTÉM MÁ V PRAXI TIETO ÚČINKY:

  • Liečba
  • Prevencia – predchádzanie problémom pri rizikových zamestnaniach a športoch.
  • Regenerácia – pravidelná regenerácia pri sedavom zamestnaní
  • Kondičný tréning športovcov – zvýšenie výkonnosti a prevencia preťaženia svalov.

SM-systém tvorí komplexný systém starostlivosti o pohybový aparát človeka. Cvičenie aktívne zlepšuje funkciu vnútorných orgánov. Metóda vychádza z toho, že hlavnou príčinou bolestí chrbta je porucha špirálnej stabilizácie chrbtice.